„Meta“ svarsto europiečiams įvesti mokesčius už „Facebook“ ir „Instagram“ versijas be reklamų

Marko Zuckerbergo įmonė „Meta“ svarsto apmokestinti ES vartotojus už prieigą prie „Instagram“ ar „Facebook“ be reklamų.

„Facebook“ ir „Instagram“ programėlės

Kaip rašo „The Guardian“, „Meta“ svarsto galimybę iš ES vartotojų imti 13 eurų mėnesį mokestį už prieigą prie „Instagram“ ar „Facebook“ versijos be reklamos telefone.

Pasak šaltinių, „Meta“ taip pat svarsto taikyti 17 eurų mokestį už naudojimąsi „Instagram“ ir „Facebook“ be reklamų kompiuterio darbalaukyje.

Naudojimasis abiem programėlėmis išmaniuosiuose telefonuose be reklamų kainuotų apie 19 eurų per mėnesį.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Markas Zuckerbergas

Bendrovė svarsto mokesčius įvesti po to, kai liepą aukščiausios insancijos Europos Teisingumo Teismas (ETT) nurodė, kad pagal Europos Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą (BDAR) „Facebook“ negali naudoti asmens duomenų tam, jog rodytų vartotojams personalizuotas reklamas, jei negauna jų sutikimo.

Teismo sprendimu buvo atmestas alternatyvus prenumeratos mokestis, todėl atsirado galimybė imti „atitinkamą mokestį“ už prieigą prie versijos be reklamos.

Savo planus „Meta“ aptaria su pareigūnais Briuselyje bei Airijos duomenų apsaugos komisija, kuri reguliuoja verslą visoje ES, nes „Meta“ regioninė bazė yra Dubline.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Europos Teisingumo Teismas

Planas gali būti pradėtas įgyvendinti kitą mėnesį, nes „Meta“ turi laiko iki lapkričio pabaigos įvykdyti ETT sprendimą.

„Meta“ atstovas spaudai sakė, kad įmonė „tiki nemokamų paslaugų, kurias palaiko personalizuotos reklamos, verte“.

„Tačiau mes ir toliau ieškome galimybių, kaip užtikrinti, kad atitiktume besikeičiančius teisės aktų reikalavimus. Šiuo metu neturime daugiau kuo pasidalinti“, – sakome komentare.