Prasti reikalai „iPhone“ – Kinijoje pardavimai smuko net 24 proc., kodėl taip įvyko?

Tyrimų bendrovės „Counterpoint“ duomenimis, „Apple iPhone“ pardavimai Kinijoje per pirmąsias šešias 2024 m. savaites, palyginti su praėjusiais metais, sumažėjo 24 proc., praneša „Reuters“.

Kaip anksčiau rašė LOGIN.LT, remiantis „Jefferies“ analitikų pranešimu, apie kurį iš pradžių pranešė CNBC, JAV gamintojo „Apple“ išmanieji telefonai „iPhone“ 2023 m. prarado pirmąją vietą tarp Kinijos išmaniųjų telefonų.

Kinijoje nepasisekęs „iPhone 15“ startas leido „Huawei“ išstumti „iPhone“ iš pirmosios vietos pagal užimamą rinkos dalį. „Huawei“ telefonų pardavimai Kinijoje 2023 metais pasižymėjo dideliu dviženkliu augimu, rašė „Gizmodo“.

Dabar „Counterpoint“ ataskaitoje teigiama, kad JAV technologijų milžinės pagrindinės konkurentės Kinijoje „Huawei“, gaminančios aukščiausios klasės išmaniuosius telefonus, vienetų pardavimai per šį laikotarpį išaugo 64 proc.

Tai gali kelti baimę, kad JAV bendrovės, kurios prognozuojamos einamojo ketvirčio pajamos buvo 6 mlrd. JAV dolerių mažesnės už Volstrito lūkesčius, paklausa sulėtės, praneša „Reuters“.

Antradienį priešpietinėje prekyboje „iPhone“ gamintojo akcijos atpigo 1,6 proc. ir iki šiol šiais metais prarado apie 10 proc. savo vertės, atsilikdamos nuo kitų didžiųjų JAV technologijų bendrovių.

Ataskaitoje teigiama, kad „Apple“ dalis Kinijos išmaniųjų telefonų rinkoje sumažėjo iki 15,7 proc. ir užėmė ketvirtą vietą, palyginti su antrąja vieta pernai, kai ji užėmė 19 proc. rinkos.

Į antrąją vietą pakilo „Huawei“, nes jos rinkos dalis padidėjo iki 16,5 proc., palyginti su 9,4 proc. prieš metus. Ataskaitoje teigiama, kad visa Kinijos išmaniųjų telefonų rinka sumažėjo 7 proc.

„Tendencija rodo, kad 2024 metais „Apple“ pralaimės „Huawei“, – rašė „Jefferies“ analitikai.