Nutekėjo duomenys apie „iPhone 16 Pro“: štai ko tikėtis

Gauname daugiau informacijos apie „iPhone 16“, naujausi nutekinti vaizdai patvirtina didžiausius būsimojo „Apple“ išmaniojo telefono dizaino pokyčius, skelbia „Forbes“.

Ilgametis „Apple“ informacijos nutekintojas Sonny Dicksonas prisidėjo prie naujausios sensacijos, kurioje pateikiami išskirtiniai vaizdai, atskleidžiantys „iPhone 16“, „iPhone 16 Plus“, „iPhone 16 Pro“ ir „iPhone 16 Pro Max“ dizainą. Tikimasi, kad „Apple“ asortimentą paskelbs 2024 m. rugsėjo pradžioje, tačiau daugelį naujovių galime pamatyti jau šiandien.

S.Dicksono nuotraukose matomi „ruošiniai“, teikiami periferinių įrenginių gamintojams prieš išleidžiant telefoną. Jie leidžia kurti dėklus, laikiklius ir kitus priedus pagal tikslius įrenginio ir atskirų mygtukų matmenis. Žinoma, negalime matyti, kaip šios naujos funkcijos veiks programinėje įrangoje, tačiau demonstruojama techninė įranga aiškiai rodo atnaujintą „Apple“ požiūrį į „iPhone“.

Veiksmo mygtukas visuose modeliuose

„iPhone 15 Pro“ ir „Pro Max“ gavo naują (mechaninį) veiksmo mygtuką, kuris pakeitė tradicinį nutildymo jungiklį. Panašu, kad jis bus visoje „iPhone 16“ linijoje. Nors jį taip pat galima užprogramuoti fotografuoti, jis skirtas naudoti kaip bendrosios paskirties spartusis klavišas, o pagal numatytuosius nustatymus juo keičiami telefono skambėjimo nustatymai.

Dar vienas mygtukas fotoaparatui valdyti

Per pastaruosius šešis mėnesius ne kartą nutekėjo informacija apie dar vieno mygtuko įtraukimą į „iPhone“ dizainą. Tačiau tikslus mygtuko dizainas ir tai, kokiuose „iPhone“ modeliuose jis bus, nebuvo aišku. Dabar aiškėja, kad „iPhone 16“ linijoje bus mygtukas „Capture Button“, skirtas fotoaparatui valdyti.

Kameros bloko ir kiti pokyčiai

Nutekinti duomenys taip pat atskleidžia, kad „iPhone 16“ bazinės versijos išsiskiria vertikaliais kameros blokais, primenančiais „iPhone 11“. Kartu pasikeitė ir paties kameros bloko forma. Tikėtina, kad tai suteiks galimybę „iPhone 16“ modeliuose įrašyti erdvinį vaizdo įrašą „Vision Pro“.

Kartu su naująja technine įranga „Apple“ planuoja į „iOS 18“ įdiegti generatyvinio dirbtinio intelekto įrankius.

Teigiama, kad telefonai „iPhone 16 Pro“ ir „iPhone 16 Pro Max“ yra šiek tiek didesni už „iPhone 16“ ir „iPhone 16 Plus“. Tikimasi, kad „iPhone 16 Pro“ turės 6,3 colio ekraną (nuo 6,1 colio), o „iPhone 16 Pro Max“ – 6,9 colio ekraną (nuo 6,7 colio).

Naujasis „iPhone 16“ šeimos „narys“ greičiausiai bus pristatytas rugsėjį.