iPhone 14 ar iPhone 15: kurį pasirinkti?

„iPhone 15“

Pasirodžius naujajam, iPhone 15 telefonui, daugelis ankstesnių serijų savininkų susimąsto, jog galbūt atėjo laikas atnaujinti savo išmanųjį. Daugiausiai klausimų kyla tiems, kurie iki šiol naudojo iPhone 14 telefoną – šie modeliai dažniausiai lyginami tarpusavyje. Siūlome susipažinti su pagrindiniais jų skirtumais – galbūt jie padės priimti sprendimą.

Dizainas

Iš pirmo žvilgsnio abu šie telefonai gali atrodyti labai panašūs – abiejų gamybai buvo pasitelkiamas aliuminis ir stiklas. Tiesa, naujoji serija turi keletą patobulinimų, kurie suteikia jai modernesnę išvaizdą. Nugarėlė dėl matinės apdailos atrodo vientisesnė ir „švaresnė“, o kraštai yra šiek tiek kontūruoti, kad telefonas patogiau jaustųsi rankoje. Be to, krašteliai yra šiek tiek plonesni.

Visgi, nors telefonų išvaizda yra labai panaši, galima rinktis iš kitokių atspalvių. iPhone 15 spalvų gama yra šiek tiek blankesnė, tad jeigu iki šiol mėgote rinktis ryškesnes nugarėles, prie tokių pokyčių reikės priprasti. Tačiau vargu ar šis aspektas taps esminiu – tuo labiau, kad telefono išvaizdą nuolat galima keisti pasitelkus apsauginius dėkliukus.

Kameros

Šiuo klausimu iPhone 15 yra neabejotinas lyderis – lyginant su ankstesniu modeliu, buvo atliktas ne vienas reikšmingas patobulinimas. iPhone 14 fotoaparato sąranka yra kur kas paprastesnė. Jis aprūpintas 12MP pagrindine ir tokia pačia itin plataus kampo kamera. Jos abi buvo perkeltos iš iPhone 13, tad gali pasirodyti šiek tiek pasenusios. Tiesa, nuotraukų ir vaizdo įrašų kokybė yra patikima ir gera, tačiau jeigu svajojate apie įspūdingus rezultatus, teks šiek tiek nusivilti.

To tikrai neleis padaryti iPhone 15 kameros – šis išmanusis gali pasiūlyti 48MP pagrindinę ir 12MP itin plataus kampo kameras. Akivaizdu, kad pagrindinė kamera buvo ženkliai patobulinta: dėl jos pavyks užfiksuoti ryškesnius, detalesnius vaizdus, o nuotraukų kokybė puiki išliks net ir esant prastesniam apšvietimui. Be to, pavyks surasti ir daugiau reikšmingų kameros patobulinimų.

Našumas

Kalbant apie efektyvumą, galima tikėtis panašių patobulinimų kaip ir su kameromis. iPhone 14 telefonas naudoja „A15 Bionic“ lustą, o iPhone 15 – „A16“, kuris buvo pasitelktas ankstesnės serijos „Pro“ serijos išmaniesiems. Šis atnaujinimas užtikrina greitesnį kasdienį veikimą, geresnį grafikos našumą žaidžiant žaidimus ir didesnį efektyvumą. Tiesa, reikėtų paminėti, kad iPhone 14 naudojamas lustas taip pat nėra lėtas – jis tikrai galėtų aplenkti ne vieną aukščiausios kokybės „Android“ telefoną. Tačiau jeigu šiuo atžvilgiu nemėgstate ieškoti kompromisų, iPhone 15 modelis bus tikslingesnis pasirinkimas.

Kiti atnaujinimai

iPhone 15 telefonas yra aprūpintas talpesne baterija nei iPhone 14, o dėl efektyvesnio procesoriaus, energija yra dar geriau optimizuojama, tad dėl šio aspekto neturėtų kilti jokių nepatogumų. Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad naujieji telefonai yra aprūpinti plačiai naudojama USB-C jungtimi – dėl to bus galima sumažinti laidų skaičių namuose.

„iPhone“ įkrovimas

Kitas svarbus atnaujinimas – „Dynamic Island“ įpjova naujajame telefone. Anksčiau ji buvo naudojama „14 Pro“ serijos telefonuose, tačiau dabar ją galima rasti ir iPhone 15. Ši salelė suteikia galimybę patogiau valdyti muziką, sekti laikmatį, stebėti sporto rezultatus ar kitą panašią veiklą. Ar šis patobulinimas bus aktualus, paliekame spręsti Jums. Akivaizdu, kad iPhone 15 telefonas nestokoja atnaujinimų, tačiau šiuo atveju svarbu pagalvoti, kurie iš jų yra svarbūs Jums. iPhone 14 modelis vis dar išlieka dėmesio verta, pigesne alternatyva, tačiau jeigu norisi geresnės kameros, našumo ir kitų patogumų, verta pagalvoti apie pokyčius.