Apipiltų kompiuterių remontas


Dauguma kompiuterių naudotojų nežino, ką reikia daryti apliejus kompiuterį skysčiu. Dažnai tai sąlygoja beviltišką kompiuterio sugadinimą. Dažniausiai žmonės tiesiog atjungia kompiuterį iš rozetės ir laukia, kol jis išdžius. Tačiau to nepakanka norint išvengti rimtų ir labai brangių kompiuterio gedimų.

Todėl pateiksime trumpa instrukcija kaip elgtis apliejus kompiuterį:
Pirmiausia išjunkite iš elektros tinklo
(atjunkite kroviklio laidą) ir apverskite ‘aukštyn kojomis’, kad ant klaviatūros patekęs skystis nenutekėtu ant pagrindinės plokštės ir kitų įrenginių. Nevartykite ir nepurtykite, kad skystis nenubėgtu dar gyliau, paprasčiausiai apverskite.

Tuoj pat išjunkite kompiuterį.
Jei nėra atidarytų neužsaugotų labai svarbių failų, naudokite priverstinį išjungimo būdą: palaikykite paspaudę kompiuterio išjungimo mygtuką 5 sekundes ir jis nedelsiant išsijungs.

Išimkite bateriją
Tai labai svarbu, nes neištraukus akumuliatoriaus yra trumpo jungimo rizika. Įvykus trumpajam jungimui pagrindinėje plokštėje aplieto nešiojamo kompiuterio remonto kaina išauga keleriopai, o kartais tokio kompiuterio taisyti ir nebeverta.

Neįjunkite kompiuterio
, bent vieną dieną. Net jei apipylėte savo notebook’ą paprasčiausiu vandenių iš čiaupo. Nors vanduo nelaidus elektros srovei, jame daugybė ištirpusių cheminių elementų kurie yra puikus laidininkas. Kalbėti apie kavą, arbatą ar Coca-colą manau nebereikia. Jei galite atsukite dangtelius dengiančius kietąjį diską ir operatyvinę atmintį, atidarykite CD įrenginį ir palikite džiūti. Nebandykite kompiuterio džiovinti fenu, dažnai tenka matyti karšto oro srove aplydytus klaviatūros mygtukus ir korpusus. Jei jums skubiai reikalingi kompiuteryje esantis duomenys kreipkitės į mus, jums reikalinga informacija įrašysime į USB atmintinę ar DVD diską.

Aplietą kompiuterį reikia kuo skubiau išplauti.
Nešiojamų kompiuterių sandara pasižymi daugybe smulkių jungčių bei kontaktų ypač jautrių korozijai. Geriausia, jei kompiuterį išvalymui atvešite kuo skubiau. Nuo to gali priklausyti aplieto kompiuterio remonto kaina. Kuo skubiau kompiuteris bus pristatytas į servisą, tuo didesnė tikimybė, kad jo remontas nebus sudėtingas ir brangus. Net jei jūsų kompiuteris po apliejimo išdžiuvo ir vėl pradėjo veikti rekomenduojame jį išvalyti.