Nešiojamų kompiuterių aušinimo sistemos dulkių valymas, termo pastos keitimas

Pastebėjote, kad kompiuteris pradėjo kaisti, o ventiliatorius pradėjo garsiai ūžti? Didelė tikimybė kad šių problemų priežastis yra užsikimšiusi aušinimo sistema.

Bėgant laikui į kompiuterį patenka dulkės. Jos kaupiasi aušinimo sistemos angose, ant radiatoriaus.

Susidaręs dulkių sluoksnis sutrikdo oro cirkuliaciją ir mažina aušinimo sistemos efektyvumą. Kompiuteris kaista, jo darbas sulėtėja, jis pradeda striginėti ar išsijunginėti. Nevalytos aušinimo sistemos pasekmės ypač išryškėja vasarą, atšilus orams. Kompiuterio perkaitimas gali privesti prie mechaninių komponentų pažeidimo, duomenų praradimo. Perkaitusių komponentų taisymas brangus, o sėkmė nėra garantuota.

Geriau profilaktiškai valytis aušinimo sestemą. Kai kurie bando dulkes valytis patys. Tačiau neprofesionaliai valant neretai gali būti pažeistas kompiuteris. Bandant dulkes tiesiog išpūsti, kompiuteris gali būti pažeistas, o tokio valymo efektyvumas yra žemas. Norint tinkamai išvalyti aušinimo sistemą, kompiuterį reikia išardyti. Tai nėra paprasta procedūra, nes netinkamai išardžius ar surinkus kompiuterį galima pažeisti trapias jungtis ar mikroskopinius komponentus. Todėl šį darbą geriau patikėti tik profesionalams, turintiems tam tinkamą įrangą bei patirtį. Atlikus valymą yra svarbu pakeisti termo pastą, kuri su laiku gali būti išdžiuvusi ir sukietėjusi. Taip pat reikia pakeisti suplyšusias ar ištrupėjusias termo tarpines.

Kaip dažnai reikia valytis kompiuterį?
Tai dažniausiai priklauso nuo kompiuterio tipo. Nešiojami kompiuteriai turi prastesnę aušinimo sistemą lyginant su stacionariaisiais kompiuteriais, todėl juos patariama valytis dažniau. Kaip rodo praktika, aušinimo valymo procedūrą reikėtų atilikti iškart pasibaigus garantijos laikotarpiui.