„iPhone 14“ apžvalga: Geras atnaujinimas daugumai žmonių

Naujausias „Apple“ „iPhone“ yra ramiai pažįstamas.

iPhone 14 yra ir praėjusių metų iPhone 13 patobulinimas, ir vienas minimaliausių metų atnaujinimų per visą „Apple“ istoriją. Išoriškai „iPhone 14“ paveldėjo „iPhone 13“ išbandytą ir tikrą plokščią aliuminio dizainą. Viduje „Apple“ iš esmės perpakavo „iPhone 13 Pro“, be teleobjektyvo kameros ir didelės atnaujinimo spartos ekrano. Rezultatas puikus, o „iPhone 14“ yra geras atnaujinimas daugumai žmonių.

iPhone 14 kaina prasideda nuo 799 JAV dolerių (įskaitant 30 JAV dolerių ryšio nuolaidą, jei aktyvuosite jį per „AT&T“, „Sprint“, „T-Mobile“ arba „Verizon“), t. y. tokia pati, kaip ir iPhone 12 ir 13, kai jie buvo pradėti pardavinėti. Jei tikitės reikšmingesnių patobulinimų, siūlomi brangesni „iPhone 14 Pro“ ir „14 Pro Max“, kuriuose gausu atnaujinimų.

Amerikiečiams kovojant su infliacija, kai kurios bendrovės išlaikė tas pačias kainas siūlydamos šiek tiek mažiau. Atrodo, kad „iPhone 14“ yra būdas „Apple“ išleisti naują telefoną išlaikant praėjusių metų kainą. Ar tai „susitraukimo infliacijos“ atvejis? Galbūt, bet nebūtinai.

iPhone 14 primena iPhone 5C, kuris pasirodė 2013 m. kartu su iPhone 5S. Iš esmės „5C“ buvo „iPhone 5“ naujame plastikiniame korpuse, kuris turėjo patikti labiau biudžetinei auditorijai. Nors yra tam tikrų panašumų, atrodo, kad „iPhone 14“ siekiama subalansuoti kainą ir pridėti naujų funkcijų.

Nors „iPhone 14 Pro“ ir „Pro Max“ pasižymi ryškiausiomis naujomis funkcijomis, lengva nepastebėti „Apple“ atliktų „iPhone 14“ patobulinimų.
Į „Apple“ „iPhone 14“ įdiegta nemažai saugumo priemonių, įskaitant avarijos aptikimo funkciją ir palydovinį ryšį, kad galėtumėte siųsti skubios pagalbos pranešimus, kai esate už mobiliojo ryšio bokšto veikimo zonos ribų. Be to, „iPhone 14“ buvo pakeistas vidinis dizainas, kuris padeda geriau išsklaidyti šilumą ir leidžia lengviau ir pigiau remontuoti stiklinę nugarėlę.

Tačiau tai funkcijos, kuriomis, tikėkimės, dauguma žmonių niekada nepasinaudos, ir jos iš esmės yra nepastebimos. Netgi tai, kad JAV modeliuose „iPhone“ atsisakyta fizinių SIM kortelių ir pereita prie eSIM, yra dalykas, su kuriuo dauguma žmonių susidurs tik vieną kartą perkeldami savo numerį.

Patinka:

  •     Pagrindinės kameros atnaujinimas yra puikus
  •     Dėl automatinio fokusavimo asmenukės atrodo geriau
  •     Geresnis taisymas yra sveikintinas
  •     Veiksmo režimas yra sklandus

Nepatinka:

  •     Ultraplačiaekranių nuotraukų vaizdo kokybė prastesnė
  •     Kasmetiniai atnaujinimai yra minimalūs
  •     Prasto apšvietimo sąlygomis įrašyti vaizdo įrašai atrodo tik gerai

Akivaizdžiausias patobulinimas yra nauja didesnė „iPhone 14“ versija, vadinama „iPhone 14 Plus“. Turėdamas tokio pat dydžio 6,7 colio ekraną kaip ir „14 Pro Max“, „iPhone 14 Plus“ turėtų patikti žmonėms, kurie nori didelio telefono, bet nenori išleisti 1099 JAV dolerių. Tačiau „iPhone 14 Plus“ pasirodys tik spalio 7 d.

iPhone 14 pradedamas pardavinėti penktadienį, rugsėjo 16 d., ir šiuo metu jį galima užsisakyti iš anksto.

iPhone 14 yra patogus ir pažįstamas

Pažįstamumas yra nepakankamai vertinama savybė, o „iPhone 14“ ja pasižymi. 6,1 colio OLED ekranas turi tą patį keraminį skydelį, ekrano išpjovą ir matinės apdailos aliuminį kaip ir „iPhone 13“. Ir jis sveria 17 % mažiau nei „iPhone 14 Pro“, nors jo dydis beveik identiškas. Dėl šio mažesnio svorio „iPhone 14“ malonu laikyti ir naudoti su dėklu arba be jo.

iPhone 14 atsparumas vandeniui ir dulkėms įvertintas pagal IP68 standartą, o tai reiškia, kad jis gali būti panardintas po 6 metrų vandens sluoksniu. Taigi ant jo neturėtų būti problemų išpilti „Yerba Mate“ skardinę.

Vienas dalykas, kurio trūksta „14“, yra SIM kortelės dėklas. JAV „iPhone 14“ veiks tik su eSIM. „Apple“ bendradarbiauja su JAV operatoriais, siekdama užtikrinti, kad perkelti numerį iš senojo telefono į „iPhone 14“ būtų taip paprasta, kaip tik padėti senąjį „iPhone“ šalia naujojo ir vykdyti kelis nurodymus. Mažesni operatoriai, tokie kaip „Mint Mobile“ ir „US Mobile“, taip pat siūlo eSIM.

„iPhone 14“ galima įsigyti penkių spalvų: Produkto raudona, vidurnakčio, žvaigždžių šviesa, violetinė ir mėlyna.

„iPhone 14“ patobulintos kameros

„Apple iPhone 14“ patobulina kamerą, bet išlaiko pažįstamą dizainą.

iPhone 14 turi tris kameras: pagrindinę plačiakampę ir ultraplataus kampo kamerą galinėje dalyje ir naują atnaujintą „TrueDepth“ kamerų sistemą priekyje. iPhone 14 kamera yra panaši į pagrindinę iPhone 13 Pro kamerą, o tai yra viena iš priežasčių, kodėl jį pavadinau iPhone 13 Pro be teleobjektyvo kameros.

Palyginti su „iPhone 13“, 14-ojo telefono pagrindinė kamera turi didesnį jutiklį ir naują objektyvą su greitesne f1,5 diafragma. Visa ši techninė įranga kartu su naujuoju „Apple“ apdorojimo kanalu, vadinamu „Photonic Engine“, padeda pagerinti vaizdo kokybę, ypač kai fotografuojate tamsesnėje aplinkoje.

Dėl didesnio vaizdo jutiklio ir naujo „Apple“ nuotraukų apdorojimo būdo „iPhone 14“ daro puikias nuotraukas.

Atlikus bandymus, iPhone 14 puikiai fotografuoja ir filmuoja. Pavyksta padaryti neblogą nuotrauką, net kai apšvietimas nėra geras arba objektas juda.

Nors „14“ ultraplačiakampis yra vienas iš mėgstamiausių fotoaparatų, tačiau pagal bendrą vaizdo kokybę ir našumą jis vis dar yra laipteliu žemiau nei pagrindinis fotoaparatas. Be to, ultraplačiakampė kamera negali dubliuotis kaip makro kameros, kaip tai daroma „iPhone 14 Pro“. Belieka įvertinti tai, kad ekstremalus matymo laukas nuotraukoms ir vaizdo įrašams suteikia dramatiškumo.

iPhone 14 naktinis režimas patobulintas, bet vis dar kenčia nuo šviesos šaltinių atspindžių.

Kino režimas buvo patobulintas ir dabar juo galima įrašyti 4K vaizdo įrašą 24 kadrų per sekundę sparta. Taip pat yra nauja vaizdo vaizdo stabilumo priemonė, vadinama veiksmo režimu. Iš esmės, įrašant vaizdo įrašą jis taiko panašų į „GoPro“ vaizdo stabilizavimo lygį. Panašią funkciją, vadinamą „Super Steady“, turi ir „Galaxy S22“. Jei „iPhone“ filmuojate 4K vaizdo įrašą ir naudojate veiksmo režimą, raiška sumažėja iki 2,8K. Tačiau rezultatai yra fantastiški.

Vaizdo kokybė apskritai yra puiki esant ryškiam apšvietimui, tačiau esant silpnesniam apšvietimui detalės atrodo neryškios.

iPhone 14 turi „A15 Bionic“ lustą

iPhone 14 turi „Apple“ lustą „A15 Bionic“, o tai yra kita priežastis, dėl kurios jis atrodo kaip perpakuotas „13 Pro“. Pernai buvo dvi šio lusto versijos: Viena skirta „iPhone 13“ ir „13 Mini“, o kita su papildomu GPU branduoliu – „iPhone 13 Pro“ ir „13 Pro Max“. Keturioliktajame telefone yra tas su papildomu GPU branduoliu.

Kalbant apie našumą, „iPhone 14“ yra spartus. Animacijos atrodo sklandžiai. Žaidimai yra smagūs, o iPhone 14 susidorojo su viskuo, ką jam pateikiau: nuo „Call of Duty Mobile“ ir „Asphalt 8: Airbourne Plus“ iki „Warped Kart Racers“ ir „Lego Brawls“.
Kažkas žaidžia vaizdo žaidimą iPhone

Nors „A15 Bionic“ buvo pristatytas kartu su „iPhone 13“ serija, jis vis dar yra vienas galingiausių procesorių bet kuriame šiandien parduodamame telefone.

Mūsų lyginamuosiuose testuose „iPhone 14“ pasirodė panašiai kaip ir praėjusių metų „iPhone 13“, tačiau vis tiek yra greitesnis ir galingesnis už bet kurį šiuo metu parduodamą „Android“ telefoną. Tokį didelį našumą nebūtinai panaudosite šiandien, tačiau jis užtikrins telefono ateitį daugeliui metų.

Kalbant apie akumuliatorių, „iPhone 14“ veikia šiek tiek ilgiau nei „iPhone 13“. Nesunkiai galima išgyventi visą dieną, kai ekrano įjungimo laikas vidutiniškai trunka 5 valandas per dieną, o tai yra kitų mūsų išbandytų telefonų vidurkis. Akumuliatoriaus veikimo laikas iš dalies pailgėjo dėl pakeisto interjero, taip pat dėl „iOS 16“, kuri mano naudojimosi telefonu metu buvo energinga, sklandi ir neturėjo jokių klaidų. „iOS 16“ taip pat galima nemokamai atnaujinti „iPhone 8“ ir vėlesniems telefonams.

iPhone 14 gali greitai įsikrauti. Tai nė iš tolo neprilygsta greitam „OnePlus 10 Pro“ įkrovimo greičiui, tačiau „iPhone 14“ akumuliatorius nuo 18 % iki 81 % įkraunamas per 45 minutes. Įkrovėme jį naudodamas pridedamą „Lightning-to-USB-C“ kabelį ir trečiosios šalies 20 vatų sieninį adapterį, kurį reikia įsigyti atskiraiu, nes „Apple“ dėžutėje jo nepateikia.

iPhone 14 prieš iPhone 13, 12, 11

Taigi, ar turėtumėte atnaujinti telefoną? Jei jums patinka „iPhone 12“ ir „iPhone 13“, „iPhone 14“ bus kaip namie, tačiau nėra jokios įtikinamos priežasties, dėl kurios reikėtų atnaujinti bet kurį iš šių telefonų. Jei naudojate 11 ar senesnį „iPhone“, „iPhone 14“ yra puikus atnaujinimas, nes jis užtikrina ilgesnį akumuliatoriaus veikimo laiką, spartesnį veikimą, daug geresnį ekraną, didesnį patvarumą ir kameras, taip pat saugos funkcijas, pavyzdžiui, avarijos aptikimo funkciją ir skubios pagalbos signalą per palydovą.

Jei bandote apsispręsti, ar įsigyti „iPhone 14“, ar „iPhone 13“, patartume taupyti pinigus ir rinktis neseniai atpigusį 699 JAV dolerių vertės „iPhone 13“ arba mažesnį 599 JAV dolerių vertės „13 Mini“. Tačiau jei norite šių naujų saugumo funkcijų, verta pagalvoti apie „iPhone 14“.

Standartiniai atnaujinimai, kokie yra „iPhone 14“, skirti žmonėms, kurie tiesiog nori naujo „iPhone“ ir atsinaujina iš kelerių metų senumo modelių. Nors „iPhone Pros“ turi ryškiausias naujas funkcijas, lengva nepastebėti patobulinimų, kuriuos „Apple“ atliko „iPhone 14“. Tačiau pažįstamas „iPhone 14“ yra tarsi patogus maistas ir tikrai patiks daugumai žmonių.